Quotes

Дорогие родители! С 9 февраля 2018 г. по пятницам в 18:00 будут проходить занятия по хоровому пению для детей младшего и среднего школьного возраста.

Дорогие братья и сестры! В субботу, 23 декабря в 15:00 в нашем храме состоится Таинство Соборования.

По благословению Святейшего патриарха Кирилла всенощное бдение 21 мая (воскресенье) начнется в 18:00.

Христос воскресе! Воистинну воскресе!

Начиная с 25 марта по субботам в 15:30 в нашем храме будут проходить беседы со священником на актуальные вопросы православной веры. Ведет беседы иерей Сергий Смагло

О святая равноапостольная великая княгине Ольго, первоугоднице российская, теплая о нас пред Богом ходатаице и молитвеннице! К тебе прибегаем с верою и молимся с любовию: буди нам во всем ко благу помощница и споспешница и, якоже во временней жизни тщалася еси просветити праотцы наша светом святыя веры и наставити я творити волю Господню, тако и ныне, в небесней пребываеши светлости, благоприятными твоими к Богу молитвами вспомоществуй нам в просвещении ума и сердца нашего светом Евангелия Христова, да преспеваем в вере, благочестии и любви Христове. В нищете и скорби сущия утеши, бедствующим подаждь руку помощи, обидимыя и напаствуемыя заступи, заблудшия от правыя веры и ересьми ослепленныя вразуми и испроси нам у Всещедраго Бога вся благая и полезная жизни временней и вечней, да тако благоугодне зде поживше, сподобимся наследия благ вечных в безконечном Царствии Христа Бога нашего, Емуже со Отцем и Святым Духом подобает всякая слава, честь и поклонение всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва святой равноапостольной княгине Ольге

Крилами богоразумия вперивши твой ум,/ возлетела еси превыше видимыя твари,/ взыскавши Бога и Творца всяческих,/ и, Того обретши, паки рождение Крещением прияла еси,/ древа животнаго наслаждающися, нетленна во веки пребываеши,// Ольго приснославная.

Тропарь равноапостольной Ольги, глас 1

Величаем Тя, / Живодавче Христе, / и почитаем Еже на небеса, / с Пречистою Твоею плотию, / Божественное Вознесение.

Вознеслся еси во славе, Христе Боже наш, / радость сотворивый учеником / обетованием Святаго Духа, / извещенным им бывшим благословением, / яко Ты еси Сын Божий, Избавитель мира.

Воскресе́ние Христо́во ви́девше,/ поклони́мся Свято́му Го́споду Иису́су,/ еди́ному безгре́шному, / Кресту́ Твоему́ покланя́емся, Христе́, / и свято́е Воскресе́ние Твое́ пое́м и сла́вим:/ Ты бо еси́ Бог наш, / ра́зве Тебе́ ино́го не зна́ем,/ и́мя Твое́ имену́ем. / Прииди́те вси ве́рнии, / поклони́мся Свято́му Христо́ву Воскресе́нию: / се бо прии́де Кресто́м ра́дость всему́ ми́ру./ Всегда́ благословя́ще Го́спода, / пое́м Воскресе́ние Его́: / распя́тие бо претерпе́в, // сме́ртию смерть разруши́.

Днесь спасения нашего глави́зна, и еже от века таинства явление: Сын Божий Сын Девы бывает, и Гавриил благодать благовеству́ет. Тем же и мы с ним Богородице возопии́м: радуйся, благодатная, Господь с Тобою.

Тропарь Благовещения Пресвятой Богородицы

Христо́с воскре́се из ме́ртвых,/ сме́ртию смерть попра́в и су́щим во гробе́х живо́т дарова́в.

Радуйся, благодатная Богородице Дево, из Тебе бо возсия́ Солнце правды Христос Бог наш, просвеща́яй сущия во тьме; веселися и ты, старче праведный, прие́мый во объятия Свободителя душ наших, да́рующаго нам воскресение.

Тропарь Сретения Господня

Уважаемые родители! Занятие детского хора, которое состоится в субботу 30 января, переносится на 13:00.

Во Иордане креща́ющуся Тебе, Господи, тро́ическое явися поклонение: Родителев бо глас свидетельствоваше Тебе, возлюбленнаго Тя Сына именуя, и Дух, в виде голубине, извествоваше словесе утверждение. Явле́йся, Христе Боже, и мир просвеще́й, слава Тебе.

Тропарь праздника Богоявления (Крещения Господня)

Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума: в нем бо звездам служащии звездою уча́хуся Тебе кланятися Солнцу правды, и Тебе ведети с высоты Востока. Господи, слава Тебе.

Тропарь Рождества

Убегай бредней философов, которые не стыдятся почитать свою душу и душу пса однородными между собою и говорить о себе, что они были некогда и деревьями и рыбами. А я хотя не скажу, бывали ли они когда рыбами, однако же со всем усилием готов утверждать, что когда они писали это, то были бессмысленнее рыб.

святитель Василий Великий